prohlížeče   office   grafika   text   video   hudba   komunikace   stahování   zabezpečení

PS Pad

    Tento populární, volně šiřitelný a mnoha jazyky podporovaný program je jedním z nejlepších freeware editorů textu. Lze ho dobře využít jak na prosté úpravy textu tak na psaní v mnoha programovacích jazycích. Ty program sám podporuje a po vybrání příslušného jazyka příjemným způsobem jednotlivé příkazy či tzv. tagy např. v html zvýrazní, což výrazně usnadní orientaci v kódu programu. Této vlastnosti se dá také dobře využít, pokud se často probíráte zdrojovými kódy nebo upravujete programy. Dalším plusem je, že může sloužit také jako HEXA editor. Ale tou hlavní výhodou tohoto programu je možnost nastavit kódování textu či text převést na jiné kódování.

   I když tento program najde uplatnění hlavně v komunitě programátorů a podobně zaměřených lidí, má na druhou stranu i možnost podrobné kontroly pravopisu s možností stáhnout další slovníky. Z dalších funkcí můžu jmenovat například záznam maker, kláves. zkratky definované uživatelem, konverze textu(do jiného kódování - např. Windows 1250, ISO 8859-2,....) nebo náhled na právě upravovanou html stránku. Je zde také možnost přímo z programu vyhledávat v Googlu s rozšířenými možnostmi.

   Tento program vyniká hlavně bohatými možnostmi okolo kódování text, zvýrazňování syntaxí (příkazů) a mnoha funkcemi v jednom jediném programu. Pokud ale budete psát nějaký běžný text např. k tisku nebo nějaké prezentaci. Asi určitě sáhnete po jiném programu.


ODKAZY:
Domácí stránky : http://www.pspad.com
 
Stažení nebo update :
z domovských stránek
z českých stránek